System RAXY-Carbon

DZIAŁA JAKO KOLEKTOR SŁONECZNY W TWOIM DOMU

Największą zaletą  jest jego najwyższa skuteczność w zapewnieniu przyjemnego uczucia ciepła. Carbon oferuje bardziej wydajny sposób ogrzewania pomieszczeń w porównaniu z konwencjonalnymi konwektorami. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych, których zasadą jest ogrzewanie pośrednie za pomocą masy powietrza, RAXY-Carbon emituje energię cieplną bezpośrednio do Ciebie i innych powierzchni w pomieszczeniu. Czujemy ciepło, gdy nasze ciało pochłania energię cieplną z podczerwieni. Ten sposób ogrzewania przypomina naturalne promienie słoneczne, które ogrzewają ziemię.

Ogrzewanie konwekcyjne

Ogrzewanie konwekcyjne jest mniej efektywne niż bezpośrednie promieniowanie podczerwone. To jak opozycja do ogrzewania promiennikowego. Wszystkie konwencjonalne grzejniki konwekcyjne (elektryczne, ciepłej wody i gazowe) są mniej wydajne, ponieważ ich energia cieplna nie jest emitowana, a ogrzewana jest tylko sama masa powietrza ogrzewająca resztę pomieszczenia. Podczas ogrzewania masy powietrza metodą konwekcyjną zużywa się 3 razy więcej energii na wytworzenie odczucia ciepła. Ciepłe powietrze w chłodnym otoczeniu może nadal powodować uczucie zimna, ponieważ proces ogrzewania jest pośredni, czyli poprzez powietrze.

NATYCHMIASTOWE OGRZEWANIE

Dopiero po włączeniu RAXY-Carbon natychmiast poczujesz ciepło, nie ma potrzeby wcześniejszego włączania ogrzewania, aby ogrzać pomieszczenie na określony czas. Osiągnięcie pełnej wydajności zajmuje tylko 5-10 minut. Odczucie ciepła zwykle zależy od tego, jak bardzo jest ono wchłaniane przez nasz organizm, a na ile mniej ma na nie wpływ temperatura otoczenia. Dzięki ogrzewaniu promiennikowemu

RAXY-Carbon zaczynamy odczuwać ciepło niemal natychmiast, nawet jeśli reszta pomieszczenia jest nadal zimna. Takie uczucie ciepła można porównać do ciepła odczuwanego przez narciarzy czy wspinaczy. Nie zamarzają nawet w bardzo niskich temperaturach, na słońcu. Ogrzewają je promienie podczerwone słońca.

PRZYSTOSOWANE DO WYKORZYSTANIA ZASOBÓW ODNAWIALNYCH

Stosując Carbon w swoim domu, masz możliwość korzystania z energii ze źródeł odnawialnych (słonecznych, wiatrowych lub wodnych). Na przykład RAXY-Carbon może ogrzewać cały dom bezpośrednio za pomocą darmowej energii elektrycznej z panelu słonecznego zainstalowanego na dachu. Połączenie Carbon i energii odnawialnej – na dłuższą metę staje się bardzo ekonomiczne. RAXY-Carbon ogrzewa z neutralną emisją CO2. Ogrzewanie za pomocą konwencjonalnych źródeł energii, takich jak ropa i gaz, staje się coraz droższe, a ogrzewanie za pomocą odnawialnych źródeł energii nie tylko przynosi korzyści środowisku, ale także przynosi korzyści

POMAGA POZBYĆ SIĘ WILGOCI I PLEŚNI W TWOIM DOMU

RAXY-Carbon to jedyny system ogrzewania na podczerwień, który jest w stanie wyeliminować i zapobiec problemom związanym z kondensacją, wilgocią i pleśnią. Unikalną cechą perforacji Carbon jest przepuszczalność, czyli zdolność do odprowadzania wilgoci z powierzchni. Przepuszczalność kratki grzewczej zapobiega uwięzieniu wilgoci wewnątrz ściany i pomaga jej odparować przez perforowany materiał.

Inne folie grzewcze na podczerwień, które nie posiadają tej funkcji, nie nadają się do stosowania na sufitach i ścianach. Mogą wpływać na zatrzymywanie wilgoci między powierzchnią ściany a materiałem grzewczym.

RAXY-Carbon zapobiega powstawaniu pleśni pod wpływem ciepła podczerwonego, ogrzewa ściany szybciej niż powietrze w pomieszczeniu. Bez kondensacji pary nie ma szans na powstanie pleśni na ścianie. Ponadto suche ściany lepiej zatrzymują ciepło niż mokre, co zmniejsza koszty energii.

OSZCZĘDZA PRZESTRZEŃ ŻYCIA

Używając systemu grzewczego RAXY-Carbon jako głównego źródła ciepła, nie tylko zaoszczędzisz zasoby energii, ale także zwiększysz przestrzeń życiową nawet o 10%, ponieważ nie będziesz już musiał instalować wielkogabarytowych grzejników, rur, grzejników czy kotłów – do podgrzania siatki siatkowej wystarczy tylko minimalna grubość materiału Kratka grzewcza Carbon ma grubość 0,3 mm i może być przyklejana na dowolnej płaskiej powierzchni ściany, sufitu czy podłogi, a także na skomplikowanych elementach architektonicznych – w narożnikach, na kolumnach itp. Również na dowolnym materiale wykończeniowym – tapecie, farbie, tynku, laminacie, płytkach ceramicznych, linoleum itp.

RAXY-Carbon PRACUJE CICHO

Ponieważ nie ma ruchomych ani mechanicznych części, system ogrzewania Carbon nie emituje żadnego dźwięku w trybie gotowości lub pracy, w przeciwieństwie do wszystkich systemów ogrzewania konwekcyjnego z użyciem strumienia wody. Brak irytujących dźwięków z grzejników, rur, pomp lub kotłów zakłócających odpoczynek.

100% BEZPIECZEŃSTWA I NIEZAWODNOŚCI

Siatka Carbon jest całkowicie odporna na uszkodzenia i wodę, niepalna i bezpieczna zarówno do użytku wewnątrz jak i na zewnątrz. Wszystkie materiały grzewcze są niepalne i bezpieczne w użyciu na wszystkich powierzchniach wewnętrznych i zewnętrznych.

Siatka Carbon nie ma wpływu na kontakt z wodą, ponieważ siatka wykorzystuje wyłącznie prąd o niskim napięciu, który jest bezpiecznie wytwarzany przez specjalnie przystosowany transformator RAXY-Carbon.
Materiał grzewczy RAXY-Carbon jest trwały. Ze względu na brak części mechanicznych w normalnych warunkach eksploatacji nie dochodzi do zużycia. Po zainstalowaniu kratki grzewczej Carbon na suficie, ścianach lub podłodze możesz bez żadnych ograniczeń wieszać światła, montować podłogi, wieszać obrazy i wykonywać prace wewnętrzne, ponieważ wkręty, gwoździe i inne elementy mocujące można wkręcać lub wbijać bezpośrednio w Carbon, nie powodując uszkodzenia funkcji rusztu grzewczego. Oczekuje się, że siatka Carbon ma zazwyczaj żywotność 50 lat.
Kratka grzewcza RAXY-Carbon produkowana jest zgodnie z wymaganiami zarządzania jakością ISO 9001, gdzie prowadzona jest ścisła kontrola materiału. Posiadają certyfikat CE i są zatwierdzone przez agencje bezpieczeństwa, takie jak TUV i GS (Niemcy) oraz w Stanach Zjednoczonych.

NIEZWYKLE ŁATWY MONTAŻ

Siatka perforowana ma unikalną powierzchnię i chropowatą powłokę „NapTouch”, która pozwala zaoszczędzić do 32% materiałów budowlanych. Skuteczna przyczepność do sufitów i ścian zmniejsza ilość użytego kleju lub tynku. Dobra przyczepność (do powierzchni) zapewnia również prosty montaż do różnych powłok. System grzewczy RAXY-Carbon składa się tylko z kilku elementów, które można łatwo ze sobą połączyć, nie ma potrzeby przygotowywania skomplikowanych projektów, instalowania kotła, grzejnika czy dodatkowych rur, aby system działał. Chociaż instalacja systemu grzewczego Carbon wymaga minimalnego wysiłku, zalecamy, aby prace zostały wykonane przez wykwalifikowanego specjalistę.

ALERGIE - NIE!

Czy jesteś uczulony na kurz?

Używanie RAXY-Carbon nie spowoduje intensywnych prądów powietrza, które wznoszą kurz. RAXY-Carbon nie wykorzystuje tlenu, zapewnia przyjemne ciepło, zachowuje naturalną wilgotność powietrza i zmniejsza elektryczność statyczną.
Ten system utrzymuje powietrze czyste i umiarkowanie suche.

OSZCZĘDZA ENERGIĘ

Ponieważ Carbon nie ogrzewa powietrza, ale obiekty wewnętrzne, w porównaniu z innymi metodami ogrzewania paliwowego lub elektrycznego, pozwalają one na oszczędności od 30 do 50 procent. energia cieplna. Ogrzane w ten sposób pomieszczenia nie tylko szybciej się nagrzewają i ciepło jest rozprowadzane bardziej równomiernie, ale również nie boją się przeciągów. Korzystając z systemu RAXY-Carbon zużycie energii elektrycznej wynosi tylko 40-60 W/m2 energii i działa do 5 godzin. dziennie, aby utrzymać temperaturę 20-22 stopni w pomieszczeniu.
Dla porównania kominki elektryczne zużywają średnio 100-150 W/m2, grzejniki olejowe – 150 W/m2, a termowentylatory – około 200 W/m2 powierzchni grzewczej, aby utrzymać temperaturę 20-22 stopni w pomieszczeniu, a wszyscy muszą pracować około 10-15 godzin dziennie Systemy grzewcze
Sprawność jest 2,5-3 razy wyższa niż w tradycyjnych systemach ogrzewania konwekcyjnego, w tym gazowych. Dzięki RAXY-Carbon nie tylko otrzymujesz ogrzewanie najwyższej jakości, ale także marnujesz mniej cennych zasobów energii.

KORZYŚCI ZDROWOTNE OGRZEWANIA NA PODCZERWIEŃ

Co to jest ciepło podczerwone?

Atmosfera Ziemi pochłania energię podczerwoną ze Słońca, a kiedy Ziemia się ogrzewa, emituje promieniowanie podczerwone. Ciało ludzkie, podobnie jak wszystkie ciepłe przedmioty, emituje promienie podczerwone.

Ogrzewanie na podczerwień (IR) tworzy przepływ energii cieplnej, który podobnie jak promienie słoneczne ogrzewa powietrze. Długofalowe promienie ciepła wysyłane przez grzejnik są równomiernie pochłaniane przez ściany, podłogi, meble itp. powierzchnie. W ten sposób ich temperatura staje się wyższa niż powietrza. Ogrzewane powierzchnie oddają z kolei ciepło do powietrza, a powietrze pod nim paradoksalnie jest cieplejsze niż przy suficie. Ten rodzaj ogrzewania jest przyjemniejszy dla człowieka niż zwykłe, które ogrzewa powietrze i wytwarza prądy konwekcyjne.
Promienie podczerwone mają pozytywny wpływ na organizm człowieka, jeśli ich długość fali nie przekracza długości fali emitowanej przez samo ludzkie ciało. Współczesne badania naukowe w dziedzinie biotechnologii wykazały, że to promienie dalekiej podczerwieni są bardzo ważne dla rozwoju wszystkich form życia na Ziemi.
Ogrzewanie na podczerwień może pochwalić się falami dalekiej podczerwieni, które mają pozytywny wpływ nie tylko na zdrowie człowieka, ale także na zwierzęta i rośliny. Takie ogrzewanie jest szczególnie odpowiednie w profilaktyce chorób górnych dróg oddechowych i astmy, rozluźnia układ nerwowy, pobudza przemianę materii, obniża wysokie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu we krwi, aktywuje aktywność komórek organizmu, przywraca elastyczność skóry i wzmacnia odporność, nie mówiąc już o neutralizacji nieprzyjemne zapachy i dym tytoniowy.

EFEKT TERAPEUTYCZNY

Ciepło podczerwieni rozgrzewa mięśnie, organy, stawy i kości. Poprawia przepływ krwi i krążenie limfy, wspomaga zapobieganie chorobom i przyspiesza gojenie się ran. Dodatkowo promienie podczerwone działają uspokajająco, przeciwskurczowo i pobudzająco.

EFEKT POPRAWA PRZEPŁYWU KRWI

Promując krążenie krwi, aktywuje się metabolizm, w wyniku czego komórki są nasycane tlenem i składnikami odżywczymi. Przyspieszone krążenie limfy wzmacnia odporność, zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia i obniża poziom cholesterolu w organizmie.

EFEKT KOSMETYCZNY

Przyspieszone krążenie krwi i limfy objawiające się działaniem antycellulitowym. Regularne wizyty w saunie na podczerwień usuwają z organizmu nagromadzone żużle, toksyny i kwasy mlekowe.

EFEKT PSYCHOLOGICZNY

Sprzyjająca atmosfera sauny na podczerwień pozytywnie wpływa na stan psychosomatyczny człowieka, stwarza uczucie komfortu, łatwo usuwa napięcie, nerwowość, stres, bezsenność, daje poczucie przyjemności, pozytywnie wpływa na cały organizm człowieka.

INTELIGENTNY SPOSÓB OGRZEWANIA POMIESZCZEŃ